Haft Komputerowy - 5 powodów dla których warto go zastosować
opublikowane przez     07/04/2019 08:04:30
Haft Komputerowy - 5 powodów dla których warto go zastosować
Haft Komputerowy - 5 powodów dla których warto go stosować

Haft Komputerowy - 5 powodów dla których warto go stosować

W tym wpisie chciałbym przedstawić najważniejsze zalety techniki znakowania odzieży jaką jest haft komputerowy

Czym jest Haft Komputerowy?

Haft komputerowy to nic innego jak wzór, napis lub logo wyszyte nićmi na tkaninie. Rożnica w stosunku do haftu wykonywanego ręcznie wynika przede wszystkim z tego, że ten komputerowy tworzą maszyny sterowane cyfrowo. Wzór który nasze babcie wyszywały wiele godzin i dni, maszyna wykonuje w ciągu kilku minut.

Jakie jest zastosowanie haftu maszynowego?

W profista.pl haft komputerowy wykonujemy na przeróżnych podłożach. Jest to nie tylko odzież robocza i reklamowa ale również elementy dekoracji wnętrz jak poduszki, a także produkty specjalistyczne jak naszywki trudnopalne dla rajdowców, czy strażaków.

Powód 1 - ogromna wytrzymałość znakowania

W powyższym stwierdzeniu nie ma ani krzty przesady. Zazwyczaj dobrze wykonany haft komputerowy zachowuje świetny wygląd znacznie dłużej niż produkt który jest nim znakowany. Jest to ogromna przewaga w stosunku do większości technik nadrukowych, które niestety spierają się w trakcie użytkowania. W efekcie zdarza się, że odzież która nie jest zużyta musi być wymieniona ze względu na uszkodzenia nadruku i jego nieestetyczny wygląd. Przy zastosowaniu haftu komputerowego takie przypadki praktycznie nie istnieją

Powód 2 - prestiż

Co tu dużo mówić, haft jest odbierany jako produkt z wyższej półki. Jest to związane z przeświadczeniem wielu, że usługi hafciarskie są drogie. W tym miejscu chciałbym się na chwile zatrzymać. Nie zawsze jest tak, że to samo logo wykonane haftem będzie droższe od np sitodruku. Wpływ na cenę ma wiele czynników: ilość, miejsce znakowania, liczba kolorów, wielkość i kilka innych. Należy również wziąć pod uwagę to co pisałem już wcześniej - produkty znakowane haftem są użytkowane dłużej bo dłużej wyglądają na niezużyte.

Powód 3 - ekologiczny proces produkcji

To argument z tych najbardziej na czasie. Wykonywanie haftu komputerowego w odróżnieniu od niektórych innych technik znakowania nie ma ujemnego wpływu na zdrowie ludzi je wykonujących i na środowisko. W trakcie pracy maszyn nie są emitowane żadne gazy, pyły, nie ma oparów farby i rozpuszczalników. Wszystkie materiały jak nici czy flizeliny mają certyfikaty i są w pełni bezpieczne.

Powód 4 - program sterujący zamiast matrycy

Aby maszyna była w stanie wykonać jakikolwiek haft, musi najpierw powstać tzw. program sterujący. Nie wchodząc w szczegóły jest to plik komputerowy z zapisem parametrów, który wgrany do maszyny steruje jej pracą. Taki program wykonuje się tylko raz, a wykorzystywać można go w nieskończoność. Odpada problem i co za tym idzie koszt magazynowania i konserwacji wszelkich matryc i szablonów jak ma to miejsce w sitodruku.

Powód 5 - wszechstronność

Haft maszynowy to technika bardzo uniwersalna. Ozdobimy nim szeroką gamę produktów, od zwykłego t-shirta po skórę, polar czy filc. Tam gdzie np termotransfery nie dają rady ze względu na chropowatość powierzchni haft sprawdza się doskonale. Dzięki zastosowaniu odpowiednich przystawek maszyna wykona zdobienie nawet na takich produktach jak czapka z daszkiem czy skarpeta.

To już wszystko. Mam nadzieję, że udało mi się pokazać korzyści płynące z zastosowania haftu komputerowego do znakowania odzieży i tekstyliów. W profista.pl jest to nasza ulubiona technika, którą doskonalimy najdłużej i którą ze względu na powyższe cechy będziemy zawsze polecać w pierwszej kolejności.

profista.pl na facebooku