maszyna hafciarska

Zdobienie tkanin haftem jest procesem znanym od stuleci. Za pomocą kolorowych nici ręcznie ozdabiano elementy ubioru, wyszywano sztandary i przedmioty użytku codziennego.

W dzisiejszych czasach ludzi często zastępują precyzyjne maszyny, zapewniając powtarzalność i niespotykaną wcześniej szybkość produkcji.

Aby uzyskać produkt wysokiej jakości, pracę dzielimy na kilka etapów:

  • zebranie informacji od klienta
  • analiza logo/grafiki otrzymanej od klienta lub stworzenie motywu od podstaw
  • opracowanie programu sterującego maszyną hafciarską
  • konfiguracja maszyny, dobór odpowiednich igieł i nici
  • haftowanie próbki i naniesienie ewentualnych poprawek do programu sterującego
  • produkcja
  • czynności wykończeniowe (usunięcie flizelin i zbędnych nitek, prasowanie i pakowanie produktu)

W jaki sposób powstaje program sterujący?

W profista.pl pracujemy z wykorzystaniem wiodącego na rynku oprogramowaniu Wilcom EmbroideryStudio. Wzory wykonuje specjalista z wieloletnim doświadczeniem. W naszych pracach nigdy nie stosujemy systemów automatycznej konwersji grafiki na haft. Projekty są zawsze przemyślane i tworzone w trybie manualnym.

Jak dobieracie kolory nici?

W przypadku haftu reklamowego odpowiedni dobór kolorów nici jest kwestią kluczową dla uzyskania profesjonalnego efektu końcowego. Otrzymane od klienta wytyczne w postaci numerów Pantone dopasowujemy porównując wzorniki nici z wzornikiem Pantone. Korzystamy również z tabel zgodności dostarczanych przez producentów nici, a w najtrudniejszych przypadkach dokonujemy pomiaru barwy urządzeniem X-RITE.

Na jakich maszynach pracujecie?

Zlecenia hafciarskie wykonujemy na precyzyjnych japońskich, wielogłowicowych automatach firmy Happy. Maszyny są 15-kolorowe, wyposażone w szereg funkcji dodatkowych, w tym haft na czapkach z daszkiem. Maszyny posiadają zwiększone pole haftu na wyrobach gotowych wynoszące nawet 45x40cm.

Potrzebuję 100szt haftów. Jak długo będę czekać?

Dołożymy wszelkich starań aby było to maksymalnie kilka dni roboczych. Każdego dnia możemy wyprodukować kilkaset znakowań.

Czy mogę zamówić 1 sztukę haftu?

Tak, wyszywamy od 1 sztuki.


profista.pl na facebooku